O kobietach z pokolenia X

Perfekcyjne menadżerki, czujne przyjaciółki, zaradne panie domu, czułe partnerki, dobre córki, rozsądne matki, atrakcyjne kochanki, kobiety spełnione zawodowo. Kim są współczesne czterdziestolatki? Książka „Kobiety Rakiety. My z pokolenia X” Justyny Moraczewskiej to szczery, wnikliwy i błyskotliwy portret kobiet urodzonych w drugiej połowie XX w.

 

Przekroczenie czterdziestki to moment graniczny - stawia młodość versus dojrzałość i skłania kobiety do refleksji i podsumowań: w jakim punkcie życia jestem? Czy tam gdzie naprawdę chciałam być? To też okazja, żeby spojrzeć na swoje życie z dystansu i w kontekście teraźniejszości ocenić szansę na przyszłość naszych marzeń, a przynajmniej oczekiwań. Jeśli to, co jest teraz nie rokuje, to może nadszedł czas, żeby coś zmienić? Justyna Moraczewska idzie znacznie dalej i dogłębnie patrzy na kobiety urodzone w drugiej połowie dwudziestego wieku, wkraczające w dorosłe życie w latach 90.

Autorka z reporterską dociekliwością, dystansem i humorem razem ze swoimi rozmówcami szuka odpowiedzi na pytanie: jakie naprawdę jest pokolenie X? Odbywa krótką podróż w czasie, aby, poza dostępnymi kliszami, odkryć, co tak naprawdę ukształtowało kobiety z tej generacji, co je zmieniało, wpływało na poczucie estetyki i na wyznawane wartości. Autorka rozmawia ze specjalistami, ekspertami oraz kobietami z pokolenia X. Wśród jej rozmówców znaleźli się: Anna Gonera, Krzysztof Bąk, Joanna Godecka, Iwona Radziejewska- Choma, Cezary Ściborski, Barbara Borkowska, Beata Milczarek, Lidia Kalita, Kasia Sokołowska, Piotr Mosak, Andrzej Depko, Julita Czernecka, Rafał Kuźlik, Joanna Baranowska, Alina Adamowicz, Olga Kozierowska, Marta Drożdż i Marlena Bielinska.

 

 

 

190305JustynaMoraczewska-MK94466-1-e1554203977473.jpg

 

Mama, dziennikarka, autorka książki "Kobiety Rakiety. My z Pokolenia z X". Z fascynacją tropię wszystkie przejawy piękna, nie tylko w świecie urody i mody. Dzielę się każdym moim zachwytem - wierzę, że każdego dnia, w najdrobniejszych rzeczach i chwilach można go znaleźć jeśli tylko żyjemy uważnie i z pasją.

 

 

Facebook

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner JADE

APTOS BANNER FINAL

 

banerek 300 250 ETHEREA

BANER KONFERENCJA NG 300X250

banerek 300 250 INFINITY

Zatrzymaj Młodość TV

Baner