8 produktów dla mężczyzn, które zapewnią młodzieńczy i zdrowy wygląd

Wraz z wiekiem nasze ciało zaczyna się zmniejszać i zmieniać. Jeśli nie masz szczęścia do genów lub nie jesteś fanatykiem fitnessu, oznaki starzenia mogą pojawić dosyć wcześnie. Ale można temu przeciwdziałać przy pomocy właściwej diety.

W przypadku mężczyzn, zwykle około 40 roku życia ich metabolizm zwalnia, a szanse na pojawienie się różnych dolegliwości zaczynają rosnąć. Nie tylko zmarszczki wskazują na oznaki starzenia się, ale także ciało zaczyna słabnąć. Ważną rolę w przeciwdziałanu tym czynnikom odgrywa dieta.

Podczas gdy nikt z nas nie może zatrzymać zegara, możemy zdecydowanie opóźnić proces starzenia przez spożywanie pewnych pokarmów, które mogą poprawić wygląd naszej skóry, zwiększyć poziom energii i polepszyć ogólny stan zdrowia. Według dietetyków do codziennej diety wystarczy dodawać niektóre produkty bogate w składniki odżywcze, tłuszcze omega-3 oraz witaminę C, aby skutecznie opóźnić naturalne procesy starzenia się organizmu i zachować młodość na dłużej. Jakie to składniki? 

1. Pomidor

Koniecznie jedz pomidory, ponieważ są one bogate w likopen, środek fitochemiczny, który pomaga zachować młodzieńczy i zdrowy wygląd. Ponadto pomaga w wzmocnieniu skóry poprzez hamowanie aktywności kolagenazy, które są enzymami biorącymi udział w rozpadzie kolagenu w skórze. Likopen chroni również twoje ciało przed działaniem szkodliwych toksyn.

2. Ryby / olej rybny

Ryby lub olej z ryb są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu komórek ciała i dodatkowo zwalczają stany zapalne. Mają również wysokiej jakości strawne białko, które poprawia strukturę skóry i zmniejsza drobne zmarszczki. Spożywanie ryb obniża poziom cukru we krwi, który jest jedną z głównych przyczyn starzenia się. 

3. Orzechy

Orzechy są niewątpliwie najlepszym wyborem dla osób prowadzących zdrowy tryb życia i powinny stanowić część ich codzinnej diety. Nie bez powodu należą do grupy tzw. superfoods. Zapewniają one wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. 

4. Jagody  

Jagody oraz truskawki i jeżyny są bogatym źródłem ważnych przeciwutleniaczy, w tym flawonoidów. Mają one właściwości przeciwstarzeniowe. Dzięki zawartości witaminy C, stymulują produkcję kolagenu w organizmie, minimalizując tym samym zmarszczki i przebarwienia skóry.

5. Żeń-szeń

Żeń - szeń ma właściwości przeciwzmarszczkowe; bogaty w składniki odżywcze, pomaga pozbyć się wolnych rodników w organizmie, a także stymuluje i pobudza metabolizm skóry. Pomaga także uelastycznić skórę, zmniejsza drobne linie i zmarszczki na twarzy i innych częściach ciała.

6. Zielona herbata

Zielona herbata od dawna jest reklamowana jako napój ziołowy, który nie tylko pomaga w budowaniu metabolizmu, ale także sprawia, że ​​wyglądasz młodziej. Jest bogatym źródłem związku nazywanego polifenolem katechinowym, który odpowiedzialny jest za usuwanie z wolnych rodzników z organizmu - jednego z głównych czynników starzenia się. 

7. Naturalny jogurt

Jogurt jest doskonałym źródłem białka i ma niską kaloryczność. Przyjazna bakteria obecna w jogurcie pomaga w poprawie trawienia. Jest on także bogaty w ryboflawinę, fosfor, wapń i witaminę B12. Zdecydowanie warto dodać jogurt. do codziennej diety. 

8. Awokado

Awokado jest doskonałym źródłem witamin B i E, które zapewniają pełne odżywienie skóry. Ponadto glutation obecny w awokado pomaga w spowolnieniu procesu starzenia u mężczyzn.

Facebook

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

bella 300x250

380X280 kONGRES

 

 

 

banerek 300 250 INFINITY

Zatrzymaj Młodość TV

Baner