Zabiegi dla zapracowanych – czyli o tym, jakie zabiegi lunchowe polecamy!

Ekspresowe zabiegi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego! Wszyscy liczymy czas, ale chcemy wyglądać pięknie i młodo. Zabiegi lunchowe to propozycja dla naprawdę zapracowanych osób, które liczą na szybką wizytę i powrót do codziennych aktywności, bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji. Co polecamy?

Zabieg lunchowy a zabieg bankietowy

Na samym początku zacznijmy od rozróżnienia tych dwóch pojęć. Zabieg lunchowy to szybka procedura, którą umownie można wykonać w czasie przerwy na lunch, w drodze na zakupy lub pomiędzy wykonywaniem innych codziennych obowiązków. Chodzi o czas wykonania zabiegu – odbywa się on sprawnie i szybko, a pacjent od razu po nim może wrócić do swoich zwykłych aktywności. W przypadku zabiegu lunchowego rezultaty mogą pojawić się od razu, ale także po pewnym czasie. W odróżnieniu od zabiegu bankietowego, który da szybkie, od razu widoczne efekty.

Reklama
Kongres ehotelarze

Dlaczego warto wybrać zabieg lunchowy?

Oprócz oczywistych korzyści, czyli zaoszczędzenia czasu (z reguły zabiegi tego typu trwają 30-60 minut), dużą zaletą zabiegów lunchowych jest fakt, iż są to małoinwazyjne procedury. Nie trzeba po nich przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. Ślady po wizycie też nie są z reguły bardzo widoczne – wszystko zależy od naszych predyspozycji i rodzaju zabiegu. Jest to duża zaleta dla osób, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na dłuższe wyłączenie np. z obowiązków zawodowych.

Zabiegi lunchowe na twarz

  • Zabiegi liftingujące. Dużą popularnością wśród zabiegów lunchowych cieszą się procedury liftingujące. Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma technologiami, które umożliwiają osiągnąć efekty ujędrnienia i napięcia skóry w bezinwazyjny sposób. Warto przyjrzeć się bliżej technologii HIFU, która wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki dla głębokiej przebudowy struktur kolagenowych skóry. Tego typu zabieg napina oraz przywraca jej jędrność i gęstość. Co warto wybrać? Np. HIFU Ultraskin II. Czas zabiegu to do ok. 1h.

 

  • Zabiegi laserowe. Mogłoby się wydawać, że procedury laserowe, pozostawiają po sobie wiele śladów, dlatego nie można ich określić mianem zabiegów lunchowych. Nic bardziej mylnego! Wiele zabiegów laserowych jest obecnie przeprowadzanych z minimalną inwazyjnością, często pozostaje po nich jedynie niewielkie zarumienienie – bez wyraźnych oznak ingerencji. Laser frakcyjny nieablacyjny dociera głęboko w skórę, bez przerwania ciągłości naskórka. W wyniku jego działania dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a w konsekwencji polepszenia kondycji i zagęszczenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujednolicenia kolorytu cery. Co wybrać? Np. Alma Harmony XL Pro. Czas zabiegu to ok. 45 min.

 

  • Peelingi. Wśród zabiegów lunchowych nie może zabraknąć również specjalnych peelingów medycznych. Są to procedury, podczas których z jednej strony dochodzi do kontrolowanego złuszczenia naskórka za pomocą kwasów, a z drugiej mamy do czynienia z poprawą jej kondycji bez nieprzyjemnego łuszczenia. Wybierając peeling medyczny możesz więc dostosować jego inwazyjność w zależności od potrzeb. W wyniku działania peelingów skóra zostaje oczyszczona, pobudzona do naturalnej odnowy i regeneracji. Co wybrać? Np. PRX-T33, czyli połączenie kwasu trójchlorooctowego (TCA), kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru. Peeling ten ma działanie rozjaśniające i nawadniające, bez łuszczenia skóry. Czas zabiegu to ok. 40 min.

Zabiegi lunchowe na ciało

  • Wyszczuplanie. Do zestawu szybkich zabiegów lunchowych można zaliczyć także te, których zadaniem będzie modelowanie sylwetki. Bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej i ujędrnianie ciała to bez wątpienia bardzo efektywne spędzenie przerwy na lunch. Co wybrać? Np. Accent Prime. Zabieg wykorzystuje ultradźwięki i fale radiowe do poruszenia komórek tłuszczowych i następnie wydalenia ich z organizmu. Zabieg dodatkowo wpływa też na ujędrnienie skóry. Seria powinna obejmować 4-6 wizyt, co tydzień. Czas jednej wizyty to 30-60 minut.

 

  • Usuwanie cellulitu. Czy jest możliwe, aby pozbyć się cellulitu w przerwie na lunch? Tak, ale będziesz do tego potrzebować trochę więcej tych „umownych” wyjść na lunch. Masaże próżniowe (a wśród nich jeden z najpopularniejszych – Endermologia) to doskonały sposób na ujędrnienie, wyszczuplenie ciała i usunięcie cellulitu. Zabieg polega na zastosowaniu specjalnie działających mechanicznych rolek, które jednocześnie masują ciało i zasysają skórę, w celu pobudzenia drenażu i metabolizmu komórkowego, stymulacji tkanki łącznej i poprawy krążenia. W efekcie widzimy wygładzenie skóry, redukcję cellulitu i wyszczuplenie ciała. Dla osiągnięcia pełnych efektów należy wykonać serię ok. 10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Czas jednej wizyty (w zależności od obszaru) to ok. 45 minut.

Sprawdź także: Terapie łączone – jak stosować zabiegi, aby były skuteczniejsze?

 

Reklama
Medical SPA