Makijaż permanentny – jak ustrzec się błędów?

Makijaż permanentny ma za zadanie w naturalny sposób podkreślić urodę, zniwelować mankamenty brwi, oczu, ust. Pojawiające się w prasie i mediach społecznościowych błędne informacje powodują, iż wiele kobiet nie wie czym tak naprawdę jest mikropigmentacja.

Paulina Osinkowska

Zadaniem doświadczonego specjalisty jest indywidualne dobranie techniki, odpowiedniego koloru pigmentu oraz kształtu pasującego do rysów twarzy. Powinien on dokładnie przeanalizować oczekiwania klienta i przekazać informacje dotyczące samego zabiegu, pielęgnacji pozabiegowej oraz możliwych powikłaniach i konsekwencjach nie zastosowania się do zaleceń.
Przed podjęciem decyzji o zabiegu mikropigmentacji i wyborem linergistki, której powierzymy naszą urodę, warto zapoznać się z poniższymi uwagami.

Makijaz permanentny bezpieczenstwo

Nie każda technika jest odpowiednia dla każdego typu skóry.
Zakres usług w ofercie salonu nie powinny być dla klientki pretekstem do samodzielnej decyzji o wyborze techniki zabiegowej. Przykładem jest zabieg makijażu permanentnego microblading, bądź technika włosa, które nie są odpowiednie dla osób ze skórą problematyczną.

Wykonanie makijażu permanentnego powinno być poprzedzone rysunkiem wstępnym.
Rysunek ma za zadanie odzwierciedlić kształt jaki uzyskamy podczas zabiegu. Jeżeli rysunek jest niedopracowany, nie spełnia twoich oczekiwań, powinnaś bez wahania poinformować o tym linergistkę. Nie zgadzaj się na wykonanie zabiegu „free hand” (zabieg wykonany bez rysunku).

Korygowanie starego makijażu permanentnego.
Jeżeli masz źle zrobiony makijaż permanentny, z mocno zaznaczonym przodem, bądź ostro zarysowanym konturem, w pierwszej kolejności musisz go usunąć. Ważne kto i jakim sprzętem to zrobi. Często osoby niedoświadczone, pod naciskiem klienta i z chęci zarobku, podejmują się korekt, których efekty są dalekie od oczekiwanych.

Usuwanie laserowe – czy zostanę poparzona?
Mitem jest, ze zabieg laserowy spowoduje trwałe uszkodzenie brwi, choć zdarzają się przypadki poparzenia. Tak jak w przypadku samej pigmentacji, miejsce w którym zdecydujemy się wykonać ten zabieg musi być sprawdzone, a osoba której zaufamy – kompetentna i dobrze przeszkolona.

Pigmentacja konturu ust bez pełnego wypełnienia.
Pamiętaj, że makijaż permanentny jest formą tatuażu – kontur będzie odznaczał się na czerwieni wargowej, a usunięcie pigmentu jest bolesne i często niemożliwe.

Rozjaśnienie czerwieni wargowej.
Moda na usta w kolorze nude (brudnego beżu) nie powinna zachęcać nas do trwałego podkreślenia czerwieni wargowej właśnie w takich kolorach. Pigmenty beżowe z czasem żółkną, a biały pigment zmienia się pod wpływem wiązki lasera w kolor czarny.

Powiększenie ust.
Zabieg makijażu permanentnego ust ma na celu podkreślenie czerwieni wargowej, nadanie jej pełnego kształtu, jednak bez efektu przerysowanej szminki. Nie wolno wykonywać pigmentacji poza czerwienią wargową.

Makijaz permanentny usta

Mocno podkreślone, czarne brwi.
Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Mocno podkreślone brwi nadają agresywnego, często wulgarnego wyglądu. Decydując się na ten zabieg pamiętaj, aby podkreślić swoje naturalne atuty, bądź też zniwelować mankamenty, ale zawsze w subtelny sposób.

Reklama
Kongres ehotelarze

Trwałość makijażu permanentnego.
Mitem jest, że makijaż permanentny zrobiony raz, zostaje na 10-15 lat. Trwałość zależy od wielu czynników. Zaletą dzisiejszych technik makijażu permanentnego jest powolne, równomierne wyłuszczanie się barwnika. Poprawnie wykonany makijaż wymaga odświeżenia raz na 1-1,5 roku.

Kreska dekoracyjna.
Decydując się na trwałą pigmentację kreski dekoracyjnej powinnyśmy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Wraz z upływem czasu powieka zaczyna opadać, co ma ogromny wpływ na wygląd kreski permanentnej. Czarna kreska z upływem czasu zmieni swój kolor w niebieski/grafitowy odcień. Decydując się na permanentną kreskę na dolnej powiece upewnij się, że nie jest to pierwsza kreska w wykonaniu linergistki. Poproś o przykładowe zdjęcia. Usunięcie kreski dekoracyjnej wykonuje się za pomocą lasera. Zabieg ten wymaga specjalnego zabezpieczenia gałki ocznej tytanową nakładką.

Uczucie bólu i dyskomfort podczas zabiegu.
Pierwszą obawą klientek jest lęk przed bólem podczas zabiegu. Ból jest doznaniem względnym.
Jednak sam zabieg nie powinien być bolesny. Podczas zabiegu linergistka używa znieczulenia, które powinno zminimalizować ból.

Przeciwwskazania do zabiegu.
Każda z klientek przed zabiegiem wypełnia formularz zabiegowy na podstawie którego doświadczona linergistka sprawdza czy kwalifikuje się do zabiegu. Pamiętaj, że zatajenie prawdy w formularzu będzie miało przykre konsekwencje wizualne i zdrowotne, bo makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym.

Sterylność i bezpieczeństwo.
Igły do wykonania zabiegu są jednorazowego użytku. Specjalista powinien otworzyć igłę przy kliencie. Jest nie do zaakceptowania ponowne użycie tej samej igły podczas zabiegu korekcyjnego. Nie daj sobie wmówić, że igła jest wysterylizowana i będzie ponownie użyta na drugiej wizycie.

Pielęgnacja po zabiegu.
Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych jest istotnym elementem zabiegu. Jeżeli chcesz, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący, dbaj o miejsce zabiegowe, tak jak prosiła linergistka.

Zmiana koloru pigmentu.
Makijaż permanentny ma prawo się odbarwiać i nie ma to nic wspólnego z niską jakością produktów. Pigment zmienia się pod wpływem wielu czynników zewnętrznych, jak i pod wpływem naszego stanu zdrowia. Dlatego zalecana jest korekta po upływie 1-1,5 roku.

Wybór linergistki.
Pamiętaj, ze zabieg makijażu permanentnego zaliczany jest do zabiegów ekskluzywnych, drogich. Nie powinnaś oszczędzać na tego typu zabiegach, przede wszystkim dlatego, że wykonywany jest na twarzy. Błędy wynikające z pigmentacji będzie bardzo ciężko ukryć.
Wybierając linergistkę zapytaj o jej styl i efekty pracy. Powinny one odpowiadać twojej estetyce i oczekiwaniom. Zapoznaj się z pracami specjalistki przed podjęciem decyzji.

Źródło: Uroda i Medycyna 20

Paulina Osinkowska
Paulina Osinkowska – linergistka, youtuberka, influencerka. Szkoleniowiec makijażu permanentnego.
www.facebook.com/osinkowska  
www.youtube.com/paulinaosinkowska 

Reklama
Medical SPA