Drugi podbródek to defekt urody, który pojawia się zarówno u osób z nadwagą jak i szczupłych. Winę często ponosi specyficzna charakterystyka budowy twarzy oraz opadająca, wiotczejąca skóra. Sprawdź jak na problem podwójnego podbródka działa zabieg radiofrekwencji AGNES.
Na czym polega radiofrekwencja?
Zabiegi radiofrekwencji (RF) wykorzystują efekt podgrzania tkanek, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę fali radiowej o wysokiej częstotliwości. Fala radiowa może łatwiej i szybciej penetrować w głąb skóry bez podgrzewania naskórka, dzięki temu, że nakłuwa się leczony fragment ciała mikro-izolowaną igłą. Dociera ona zatem do wewnętrznych warstw skór i tam uruchamiana jest radiofrekwencja (RF). W trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia zewnętrznych tkanek, a zabieg nie pozostawia blizn.
Jak działa AGNES?
AGNES to najbardziej wydajny małoinwazyjny system RF. Urządzenie to zostało stworzone przez lekarza dermatologa, dysponującego ogromną wiedzą na temat skóry i wykorzystuje stabilną i efektywną technologię fal radiowych. Technologia ta na bazie elektrokoagulacji i elektrotermolizy skupia energię RF na tkance docelowej, uwzględniając anatomiczne struktury skóry i zapewnia precyzyjną aplikację. Skuteczność tego urządzenia potwierdzona jest badaniami klinicznymi na wielką skalę, bo chodzi tu o ponad 200 000 przypadków klinicznych.
Spektakularne efekty
Urządzenie poprawia owal twarzy, likwidując drugi podbródek w ten sposób, że wytworzone przez fale radiowe ciepło pobudza w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów (zawartych w adipocytach, czyli komórkach tłuszczowych), na łatwiejsze do usunięcia wolne kwasy tłuszczowe i glicerol.
Dzięki temu urządzeniu oraz wykorzystaniu mikro-izolowanej igły możemy dotrzeć bezpośrednio w obszary, które w ten sposób stymulowane przyczyniają się do zmiany w obrębie podbródka, likwidując zbyt swobodne opadanie tkanki w newralgicznych miejscach. „Ten niespełna 60-minutowy zabieg przynosi bardzo dobre efekty, bez konieczności wyłączania pacjenta z codziennych zajęć” – mówi dr Marek Krzemiński z Gabinetu Medycyny Estetycznej w Kościerzynie.