Konkurs EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” - zgłoś się!

Obiekty i miejsca działające w zakresie turystyki medycznej, uzdrowiskowej lub SPA i Wellness mogą zgłaszać się do międzynarodowego konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne”. Polska edycja konkursu realizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną, ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Termin składania zgłoszeń mija 24 maja.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do obiektów SPA i Wellness, uzdrowisk i operatorów produktów turystycznych, a także podmiotów oferujących usługi związane z turystyką zdrowotną. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem strony www.edenpolska.pl.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: regionalne i lokalne organizacje turystyczne, samorządy terytorialne, instytucje, stowarzyszenia, fundacje, a także prywatni przedsiębiorcy.

EDEN czyli European Destinations of Excellence to projekt zainaugurowany w 2006 roku przez Komisję Europejską. Jego celem jest stworzenie europejskiej sieci obszarów i produktów turystycznych, które charakteryzują się wyjątkowymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego Europy. Celem konkursu jest wyróżnienie kierunków i produktów turystycznych spełniających warunki turystyki zrównoważonej. Polska dołączyła do projektu w 2009 roku. Jego koordynatorem została Polska Organizacja Turystyczna.

– Każda edycja konkursu ma inny motyw przewodni, dzięki czemu jego zwycięzcy proponują turystom oferty zróżnicowane tematycznie. W tym roku stawiamy na turystykę zdrowotną i wellness. Zachęcam wszystkie obiekty i miejsca, których oferta należy do tego zakresu, do ubiegania się o ten prestiżowy tytuł – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Każde z 28 państw członków sieci EDEN w krajowych konkursach wyłania jednego zwycięzcę oraz przyznaje maksymalnie cztery wyróżnienia. Ocenie podlegają zarówno miejsca, obiekty, regiony czy poszczególne produkty turystyczne. Kryteria oceny nie odnoszą się tylko do atrakcyjności danego obiektu. Nagrodzeni muszą wyróżniać się przede wszystkim dbałością o zachowanie zrównoważonego rozwoju turystyki. Wynik krajowych głosowań zostaje przekazany do Komisji Europejskiej, a ta po weryfikacji zgłoszeń, nagradza 28 zwycięzców. Ceremonia rozdania nagród w polskiej edycji odbędzie się 17 czerwca w Warszawie.

Laureat uzyskuje prawo posługiwania się tytułem „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN” i zostaje włączony do sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych. Nagrodą dodatkową dla zwycięzcy oraz wyróżnionych jest włączenie do działań promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. Laureat będzie promowany m.in. za pośrednictwem portalu narodowego www.polska.travel  oraz na krajowych i zagranicznych targach turystycznych.

Dotychczasowi zwycięzcy:

Facebook

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

APTOS BANNER FINAL

 

banerek 300 250 ETHEREA

BANER KONFERENCJA NG 300X250

banerek 300 250 INFINITY

Zatrzymaj Młodość TV

Baner